Wszyscy,którzy są zapaleńcamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąpoprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą słynną oraz cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe,wobec tego, że gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejsłynnej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra taprzenigdy tak defacto nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać kolor skóry czy kolor włosów). Ważnejest w następstwie tego to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,niemniej jednak naturalniemożemy wprowadzić do grycałkowicienowych Simów, powtórnie przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcioraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni gręniesłychanieinteresującą i wciągającą. Wszelkiekomponowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiobiektami – wypróbuj także SimCityBuildItCheats.

Theme niekończącej się grykomputerowej był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *