Wszyscy, którzy są zapaleńcami przeróżnego typu gier komputerowych z całą pewnością odpowiednio zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta znana już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne, w następstwie tego, że gra ta nieraz uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej atrakcyjnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta nigdy tak rzeczywiście nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak w samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Istotne jest wobec tego to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże oczywiście jesteśmy w stanie wprowadzić do gry zupełnie oryginalnych Simów, powtórnie przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezmiernie atrakcyjną oraz wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi obiektami – sprawdź także SimCity BuildIt Cheats.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak gigantycznej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *