Sprężarki spalinowe używane są w przemyśle już od dekad, w wielu branżach są one w powszechnym wykorzystaniu. Duże firmy zazwyczaj posiadają ich w nadwyżce, gdyż obecnie większość fabryk potrzebuje do funkcjonowania kompresorów. Jednak w momencie zakładania nowej firmy kupno na starcie nowego sprzętu będzie wiązać się z dość dużym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, aby nie stracić na nie fortuny?

Zobacz również: kompresory spalinowe

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej jakości nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go otrzymać bezpośrednio u producenta sprężarek, dysponują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale również używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy pojedynczej sprężarki uzależniona jest od stanu, wieku oraz funkcji maszyny. Producent zawiera z nami umowę na czas określony, w tym czasie będziemy zobligowani do comiesięcznego uiszczania konkretnej sumy opłat, w zamian za możliwość korzystania z kompresorów we własnej fabryce. Po zakończeniu kontraktu można kompresory spalinowe nabyć lub tez zrezygnować z wynajmu. Następną, ciekawą opcją jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem zakupu wadliwego towaru, jednak cena może być bardzo dogodna. Powinniśmy używane kompresory nabywać u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości sprężarki do użytku przemysłowego są raczej drogimi urządzeniami. Początkujący przedsiębiorca może nabyć je w niższej cenie, wybierając używane modele. Można również wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *