Obecnie w naszym kraju znacznie więcej rodzin decyduje się na zakup własnościowego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel jest niezbędny kredyt hipoteczny, większość osób chce go zaciągnąć. Deweloperzy stawiają coraz to nowe osiedla, jednak dużą popularnością wciąż szczycą się stare kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wybrane lokum ocieplane jest wciąż piecami węglowymi?

Wypróbuj gaz!

Gdy z końcem dziewiętnastego wieku powstawały budynki mieszkalne, zazwyczaj instalowano w nich piece, które ocieplały konkretne pomieszczenia. Jednak współcześnie coraz częściej są one usuwane i wdrażane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego typu inwestycja będzie odstraszać na początku, jednak wbrew przypuszczeniom projekt instalacji gazu nie będzie wielkim wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie środowiska na kontynencie, Unia przeznaczyła dostatecznej wielkości fundusz, jaki ma pomóc mieszkańcom w zmianie trybu ogrzewania. Kupując lokal w kamienicy możemy otrzymać bardzo dużą zapomogę na zamontowanie ogrzewania gazowego, fragment z otrzymanej kwoty nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od metrażu koszt remontu będzie różny. Lecz każdy powinien liczyć się z kwotami rzędu przynajmniej 5 tysięcy złotych. W miastach borykających się z dużymi zanieczyszczeniami, jak Wrocław, gminy deklarują nawet 70% finansowanie tego typu inwestycji. Na początku jednak konieczny jest projekt instalacji gazu, który przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Sporządzi go dla nas ekipa, której zlecimy następnie montaż ogrzewania. 

Przedwojenne kamienice na pewno mają w sobie pełno uroku, jednak często przed zamieszkaniem w takim miejscu musimy zainwestować dużą kwotę w remont. Na starcie należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które jest mniej drogie, wygodniejsze i o wiele bardziej ekologiczne niż palenie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekt przyłącza wod-kan